Переглянути фото |
В заході прийняли участь 11 команд, 6 із яких представляли станції Е(Ш)МД Івано-Франківщини, та по одній команді з Ужгорода, Львова, Чернівців і Тернополя.
Після проведення жеребкування, під час якого учасники отримали порядкові номери виходу на старт, відбулося урочисте відкриття змагань. Тернопільська команда учасників була представлена наступним складом: лікар О.О. Ляшко, фельдшер В.Б. Яськів, фельдшер Н.В. Панько, водій В.П. Андрушків. Організатори в рамках змагань підготували 8 конкурсних завдань, одне з яких – нічне. Так, командам в темну пору доби довелось проводити медичне сортування серед 10 осіб, травмованих під час завантаження на вантажівку викраденого лісу-кругляка.
Другий день чемпіонату був насиченим та напруженим – потрібно було виконати менше, ніж за півдня 7 завдань, місця проведення яких були розкидані ближніми селами, з’єднаними не завжди асфальтованими дорогами. Учасникам, згідно із сценаріями, довелось приймати пологи в соціально неблагополучної жінки та одразу ж проводити реанімаційні заходи новонародженому з асфіксією, проводити кардіоверсію пацієнтові з пароксизмом шлуночкової тахікардії, знімати з дерева травмованого парашутиста, надавати допомогу двом пораненим заручникам, проводити реанімаційні заходи дитині-утопленику, виконувати інтубацію трахеї та налагоджувати довенний доступ на манекенах на швидкість. Довелось навіть надавати допомогу власному водію, який впав з дерева, намагаючись на прохання одного із суддів зняти з дерева кішку, в той час, коли бригада надавала допомогу іншому судді з раптовим погіршенням самопочуття.
Великого значення при оцінці роботи команд, окрім знання та виконання актуальних українських та європейських протоколів і клінічних настанов, надавалось дотриманню конкурсантами правил власної безпеки, для чого було введено такі провокаційні елементи, як агресивна собака при вході до кімнати з пацієнтом (в той час як його умовна дружина слізно благала про якнайшвидшу допомогу), неадекватний чоловік роділлі, вибух у приміщенні із заручниками та загроза обвалу тощо.
Об’єктивність оцінки роботи команд забезпечувалася участю в суддівстві польських фахівців з екстреної медицини з досвідом проведення аналогічних заходів, завдяки яким захід пройшов на достойному рівні.
За підсумками чемпіонату, перше місце посіла команда Івано-Франківської станції ЕМД, друге – Долинської станції, третє місце – команда Тернопільського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Так званий «розбір польотів» наступного дня дав можливість учасникам глибше проаналізувати власні успіхи та помилки. І призерам, і решті команд – всім і кожному є над чим працювати для досягнення кінцевої мети – високої якості надання допомоги реальним пацієнтам, адже самовдосконалення не повинне зупинятися ні поразками ні здобутками. А ґрунтовна підготовка до подібного роду заходів неминуче призводить до професійного вдосконалення учасників.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.